LifeStyle

It is all about us.Fashion tips, world society, culture and fun ... join and you will have no regrets!

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Tim Burton movies

In jos 
AutorMesaj
SofiaD
Novice

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 12/09/2007

MesajSubiect: Tim Burton movies   Joi Sept 13, 2007 2:26 pm

Nu m-am putut sa abtine sa nu fac un topic despre regizorul Tim Burton What a Face Sper ca nu are nimic ca topicul nu este despre un film anume ci despre mai multe create de acest regizor.

Cred ca Tim Burton este unul dintre cei mai excentrici regizori ai Hollywood-ului. De obicei in distrubutie filmelor lui sunt actorii Johnny Depp, Helena Bonham Carter (e sotia lui si apare in fiecare film de cand a cunoscut-o Neutral), Jeffrey Jones, Lsa Marie, iar de coloanele sonore se ocupa Danny Elfman (face o treaba minunata!). Ii place sa intrdoca scene de Halloween sau de Craciun si ii plac clownii de aceea in ultime filme fie apare unul fie se face referire la el. Cel mai celebru film al lui ar fi Edward Maini-de-foarfeca (atat de profund filmul Very Happy). Realizeaza si multe filme animate ^^ (am folosit cam de multe ori cuvantul film)
Filme cunoscute: Corpse Bride, The Nightmare before Christmas, Edward Scissorhands, Planet of the Apes, Charlie and The Chocolate Factory, Ed Wood.
Eu una de abia astept sa apara Sweenie Todd tot cu Johnny Depp I love you
http://www.imdb.com/name/nm0000318/ - un link catre profilul lui Tim Burton de pe IMDB. Puteti afla cam orice.

Ultima editare efectuata de catre in Joi Sept 13, 2007 2:55 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
SofiaD
Novice

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 12/09/2007

MesajSubiect: Re: Tim Burton movies   Joi Sept 13, 2007 2:55 pm

Cateva poze din filme
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Funky_Alerim
"Doing Fine" Dude